Čarodějnice, 2020

Čarodějnice, 2020
30. dubna 2020 - Čarodějnice, 2020

ČARODĚJNICE

Moc vás všechny zdravíme a posíláme pozdrav tentokráte v čarodějnickém hávu. Oblékli jsme si pro dnešek tyto slušivé oblečky, abychom si tak společně s vámi připomněli tento den či spíše večer či noc… nebo-li Filipojakubskou noc.
Filipojakubská se ji říká proto, že v minulosti slavil svátek 1. května sv. Filip a Jakub. Vlivem liturgického kalendáře slavila křesťanská církev tento svátek na připomenutí dne, kdy byla vysvěcena římská bazilika s ostatky apoštolů Filipa a Jakuba.
V dnešní době je večer 30. dubna spojen se zábavou. Snad za každou vesnicí a městem jsou vidět zapálené ohně, okolo kterých pobíhají děti a baví se spolu s rodiči, známými a kamarády, opékají buřty, grilují,… A to je mnohem lepší, než upalování žen, kvůli strachu ze zlé čarodějné moci.
Věříme, že si dnešní večer, a nejen tento, i přes všechny omezení, společně s rodinou či blízkými užijete.

Myslíme na vás a jsme s vámi.

Váš pedagogický tým O-Vítkovice