30. května 2017

13. ročník Olympiády tělesně postižených sportovců v Opavě

Fotogalerie

30. května 2017 - Olympiáda Opava

Dne 30. 5. 2017 prezentovali žáci naši školu na Olympiádě tělesně postižených sportovců v Opavě, kterou pořádala již po třinácté Základní škola Dostojevského pro tělesně postižené. Kvůli velmi teplému počasí, se soutěž konala v hale v Městských sadech. Po příjezdu jsme dostali startovní čísla a byli jsme rozdělení do kategorií, kdy každá kategorie měla přiděleného svého vojáka, který nás doprovázel na všech soutěžích. Následovalo slavnostní zahájení a zapálení olympijského ohně a olympijské hry mohly začít. Soutěžili jsme v různých disciplínách jako např. hod na cíl, slalom, běh na 30 m, skok do dálky, hod raketou atd. Nasadili jsme všechny naše síly a velmi se snažili. Nechybělo také samozřejmě občerstvení, kdy každý účastník dostal koblížek a jupíka. Byl zde pro nás připraven zábavný program s živou hudbou, mohli jsme se podívat na krátký zápas basketbalového týmu Opava. Měli jsme také možnost vyzkoušet si s hráči zaházet na koš. Po veškerém úsilí nastal dlouho očekávaný okamžik, vyhlášení výsledků. Jiřík se umístil na krásném 9. místě v kategorii tělesně zdatní mladší, Natálka vybojovala 8. místo v kategorii tělesně zdatní starší a na nádherném 2. místě se umístil Tomášek v kategorii mechanický vozík s asistencí. Každý účastník dostal malý baťůžek a medaili, Tomášek si odvezl krásný pohár, medaili, diplom a také batoh s balíčkem bonbónů. Jsme na něj velmi pyšní. Olympiádu jsme si velmi užili. Všem partnerům, sponzorům a účastníkům moc děkujeme.