ZKUŠENOSTI S TEJPOVÁNÍM ŽÁKŮ

Službu tejpování využije měsíčně 12 dětí. Využívá se často jak funkční (zlepšení pohyblivosti, mechanická korekce/směr pohybu, využití tahu tak, aby se podpořil pohyb), tak detonizační tejp (úleva od bolesti-dojde k přenosu vzruchu, zvýšení látkové výměny a tím pádem urychlení uzdravovacího procesu). U některých dětí jsme již zaznamenali pozitivní výsledky, příkladem je Verunka s kvadruspastickou formou DMO, která trpěla bolestmi kyčle. Po detonizačním zatejpování bolesti ustoupily.

Taktéž velkou úlevu přineslo tejpování Honzíkovi, který měl v zimních měsících potíže s ucpanými dutinami. Pomocí Kira tejpu s obsahem turmalínu se podařilo dutiny prohřát a uvolnit.

Za poslední čtyři měsíce můžeme říct, že tejpování přináší blahodárné výsledky. Splňuje očekávání jak v úlevě od bolesti, tak ve funkční korekci.

Daniela Havlová, asistentka pedagoga, 2011