Fotostudio

10. září 2018
Fotostudio
10. září 2018 - Fotostudio

Tož jak to školní „foto studio“ vzniklo?

V září roku 2017 přišli zaměstnanci odloučeného pracoviště naší školy v Ostravě – Porubě s požadavkem, zda by bylo možné zakoupit kvalitní fotoaparát za účelem zachycení neopakovatelných okamžiků z výuky žáků a dokumentování průběhu aktivit. Zda by bylo možné za účelem zhotovování vánočních, ale i tematicky jinak zaměřených alb zakoupit i nezbytný materiál k focení tzn. tapety, stojany na plátno, reflektory apod. Záměr byl úžasný!!! Kvalitně zachytit jedinečnost okamžiku – radost dětí při školních činnostech, z oslav narozenin, ze setkání s jinými dětmi. Momentů, které jsou u každého dítěte naprosto neopakovatelné a kouzelné!!!

V říjnu 2017 jsme začali zpracovávat první projektové záměry za účelem vzniku „školního fotostudia“. Projektový záměr zaujal drobné dárce a byl finančně podpořen. Vánoční tablo vznikalo již v nově vzniklém „fotostudiu“ diakonské školy. Již první vánoční fotografie byly výjimečné svým záměrem - společné focení dítěte s těžkým kombinovaným postižením s dítětem bez hendikepu. Snahou spojit svět osob s postižením, který má své zvláštnosti s ohledem na jejich specifické potřeby, způsoby projevu a prožívání, se světem dítěte bez postižení.  Momentů, které jsou u každého dítěte naprosto neopakovatelné a kouzelné. Většina záběrů pořízených ze společných aktivit s mateřskou školou bylo prezentováno na vernisáži konané 5. 9. 2018 v Ostravě – Porubě.

Fotografie byly využity i pro výtisk tzv. „věčného kalendáře".

1. 9. 2018 PaedDr. Irena Johanka Savková